15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Застрелан домашен миленик во Штип

Застрелан е домашен миленик во Штип. Кучето Бени, кое пред 7 дена се изгубило во нас. Суитлак и за чие пронаожање се нудеше и награда, вчера  е проајдено со три прострелни рани фрлено пред домот на сопствениците.

Случајот е пријавен во СВР Штип и има ветеринарно-медицински извештај со фотографии од убиеното животно. Неофицијално, станува збор за локален жител кој , наводно, и друг пат пукал во верверички, мачки, зајаци и кучиња во населено место.

Од СВР информираа дека застрелувањето на кучето с еводи како кривично-правен настан и согласно тоа се преземаат и активности од нивна страна:

СВР Штип ги презема сите мерки и активности за целосно расчистување на кривично правниот настан во содејство со Јавното обвинителство Штип. По целосно расчистување на случајот,ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од полицијата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles