15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Учениците и студентите се без стипендии и оброци, има ли власта план за принудно

Несериозно доцни исплатата на студентските и ученичките стипендии во целата држава, обвинија днес од ВМРО ДПМНЕ.

Освен шт стипендиите доцнат, од опозициската ВМРО ДПМНЕ велат дека власта нема пари ниту за субвенциониран студентски оброк.

Во меѓувреме, ветените пари не стигнуваат и до педагози од разлини профили поради што од ВМРО ДПМНЕ прашауваат Дали власта не изработила лан за принудно иселување на младите од држвата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles