14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Борење: Успешна работа на БК Киро Ристов

На  Државното изборно првенство , што се одржа викендов во Радовиш, настапи и БК  Киро Ристов, предводен од  Трајче Димков,  сега и претседател на  Здружението на  ветераните борачи на Македонија. Од карбинскиот боречки клуб учество земаа тројца борачи. На радост на карбинските борачи прво место и трофејот најдобра на изборното првенство во својата категорија отиде во рацете на младата и надежна,Викторија Спасовска.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles