11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Паркинг простор за жителите на ул. Пиринска

Директорот на ЈП ,, Стипион “ Кирил Зајков денес беше на ул. Пиринска каде направи увид на можностите за изградба на паркинг простор и поставување на заштитни столбчиња на игралиштето кое тамошните жители го користат како паркинг. Според првичните мерења на овој простор може да се обезбеди паркинг за околу 12 возила.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles