15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Се решава проблемот со одводот на Л’џите

ЈП „Исар“ конечно го решава проблемот со одводнот на изворот со топла вода, Л’џи во Ново Село. Од денес, екипите на Водовод и канализација се на терен и вршат промена и проширување на истиот.

Поради тесниот одводен канал, но и неодговорноста на поседници, Л’џите постојано се поплавуваа, а локалитетот, наместо симбол беше срам за Штип и Ново Село.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles