15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Големо намалување на дизелот од полноќ

Малопродажната цена на ДИЗЕЛОТ се намалува за 2,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство за 2,00 ден/лит. Малопродажните цени на бензините и на Мазутот не се менуваат.

Од полноќ, максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат: ЕУРОСУПЕР – 95 84,00 (денари/литар); ЕУРОСУПЕР 98 -86,00 ; ЕУРОДИЗЕЛ –  82,00  и Екстра лесното масло за горење  – 80,50 (денари/литар)

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles