15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Фотоволтаични централи на објекти во М.Каменица

Македонска Каменица , заедно со локалните институции и претпријатија ќе изгради фотонапонски електроцентрали на сите јавни објекти во Општината. На овој начин, општината планира да заштеди  огромни финансиски средства кои ќе бидат инвестирани во различни социјални програми.

Во првата фаза ќе се градат фотонапонски електроцентрали на Домот на култура, на Дневниот центар за лица со посебни потреби и на Куќа на спорт, по што ќе следуваат Градски пазар и образовните установи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles