11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

ФФМ го почна процесот за лиценцирање

Во  ФФМ почна  процесот на лиценцирање на прволигашките екипи за  учество во европските натпреварувања во рамките  на УЕФА. Во овој процес ,од 11  прволигашки екипи, само  Академија Пандев и Победа не го започнаа тој процес. Штипска Брегалница  ги подготвува документите кои ќе бидат доставени до Комисијата за лиценцирање на ФФМ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles