14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Огромна неодговорност во нас. Дузлак во Штип

Огромна неодговорност создаде нова депонија за кратко време во Штипската населба Дуизлак. Неконтролираното истурање на купишта смет е направено на крајот од улицата Кочанска. Тамошни жители бараат  да се стави крај на несовесноста и на уништувањето на околината.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles