15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

За неколку години М.Каменица од плакање улична такса ослободила над 800 домаќинства. Градоначникот Атанасов вели дека се се случувало заради тетки и чичковци

За само неколку години, во период на претходното локално раководство, од страна на Советот на општина Македонска Каменица се носени одлуки со кои спротивно на Законот за комунални такси од плакање се ослободени повеќе од 800 домаќинства за јавно осветлување.

Овој податок јавно го обелодени градоналникот Димчо Атанасовски обвинивајки го сегашното советнилко мнозинств за работа по ист терк.

Во моментов, во Маакедонска Каменица барања за ослободување од комунална такса за осветлување има уште многу,  а советничкото мнозинство како адреса на вината за оваа состојба,  го потнцира градоначалникот Атанасов.

Во вака конотиранити недоразбирање со свој интерс се вклучи и ЕВН која низ контрола на инспекцските органи побарала извештај за масовното ослободување од такса на граѓаните од Македонска Каменица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles