15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ковачевски: Заминувањето на учениците ќе се сопре само со влез во ЕУ

Масовното отпишување на децата од училиптата знали дека нивните родители сакаат европски организиран живот во сите сегменти, изјави премиерот Диитар Ковачевски на прашањето Како го објаснува масовното отпипување а децата д нашите училишта и заминувањето во странство.

Оваа тема стана актуелна откако училиштата обелоденија дека гоем број деца од сите одделенија не се појавиле на настава со почетокото на второто полугодие. Само Источниот регион отпис побарале 15о деца од кои 80 во Штип и над 60 од Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles