15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Нудат долг живот и е спасоносно растение за здравјето

Едно од спасносното растение за здравјето а кое редовно го има на пазарите се и кикириките. Денес од близу го анализираме овој производ кој многу здравје значи.

Верувале или не но животот може да ви биде спасен и продолжен со консумација а кикирики. Впрочем, која е врската меѓу кикириките и здравиот живот.

Само 10 грама дневно можат да го намалат ризикот од болести на респираторните патишта, дијабетес, рак и кардиоваскуларни болести. Ефектот на кикириките е еднаков и за жените и за мажите и тие штитат и до 44% од срцев удар, вели науката.

На градскиот пазар во Штип понудата беше стандардна а цените околу пладне беа следни: мандарина 80, јаболко 30, лимон 70, банана 100, марула 30, млад кромид 20, ротквица 20, спанак 60, брокула 100 и тиква 20 денари за килограм.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles