15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Почеток на пролетниот дел во Втора одбојкарска лига,жени

Утре  почнува пролетниот дел во Втората одбојкарска лига, жени . Девојките на штипски Младост УГД  водат на табелата без пораз Во првото коло штипските одбојкарки ја пречекуваат второпласираната   екипа на табелата, Пелистер од Битола. Амбициите на Младост УГД е преселба во Првата лига, затоа се очекува квалитетна одбојка и домашните  фанови да дојдат  во  поголем број  во спортската сала Јордан Мијалков за несебично да ја дадат толку потребната подршка. Атмосферата во екипата е позитивна со надеѓ за прва победа во пролетниот дел. Дерби средбата е закажана за 18 часот, како што рековме утре во спортската сала Јордан Мијалков.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles