4.3 C
New York
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Проблем за кој не зборуваат ниту мажите ниту жените

Тие се болни, непријатни и хронични, дуро можат да бидат и опасни, доколку нивната ескалација се случи кога не треба. Станува збор за трауматичните хемороиди кои не ги одминуваат ниту мажите ниту жените

Спасот од хемороидите е предизвик за медицината долго време и освен традиционалните третман, современата наука го предлага и операции доколку лекувањето не даде резултати.

Сепак, пред тие да ни се случат, најдобар лек и понатаму е  превентивата.

Статистиката на овој проблем говори дека хемороидите засегаат четвртина од возрасната популација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles