21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска: Огромни штети од силниот ветар

Хрватска се соочва со невреме и големи последици предизвикани од многу силен ветар. Медиумите пренсуваат дека  со невремето се соочува целата држава, бидејќи срушени дрвја има насекаде, а на некои делови од автопатиштата  сообраќајот е во прекин или е под дополнителна контрола. Штетите досега се големи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles