15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Купишта отпадна амбалажа околу станбени згради

Отпадна најлонска и хартиена амбалажа, несоодветно чувана или пак небрежно фрлена, е причина за грда глетка околу дворните места на неколку станбени згради во населбата Сењак. Тамошнитеители бараат  поголема внимателност од околните дуќани кога во прашање е складирањето на кутиите и најлонските ќеси.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles