15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Македонија има повеќе мобилни од жители

Македонија има 1,8 милиони жители, а над два милиони мобилни претплатници.  Бројот на активните претплатници во мобилната телефонија заклучно со третиот квартал лани достигна 2.048.236 и бележи зголемување за 115 илјади во однос на претходното тримесечје.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles