21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

М.Каменица со USAID  ги зајакнува капацитетите

Како резултат на 18 месечното партнерство со USAID, општина Македонска Каменица успеа да ги зајакне општунските капацитети  во искористување на сопствените ресурси. Тоа значи зголемена наплата на приходи од сопствени извори, подобра организираност и транспарентност. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles