15.3 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Собран застарениот електронски отпад во Делчево

Јавните институции во градот, вклучително и Општина Делчево се ослободија од застарениот и неисправен електронски отпад. За прв пат по повеќе од десетина години, а со цел зачувување на чистата животна средина, создавање што помала количина на овој вид отпад, од улилиштата, библиотеката и општинската зграда, денеска е подигнат стариот и неупотреблив електронски и електричен отпад.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles