20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Општината Карбинци  ги избра најдобрите спортисти за лани

Синоќа оптина Карбинци ги  избра најдобрите спортисти за минатата година. Признанија добија Дара Илиева , која учествуваше и на Балканското првенство во Романија, пионерки, и го освои 7 м , Давид Гичев,, Дарио Соколов,Викторија Спасова, Дарко Атанасов,,Александар Михаилов, Илија Нацев,Александар Нацев, Алкан Мемиш, Христијан Ицев Мила Данилова и Клара Спасова.

Признание доби и ДПС ЛИСЕЦ,спортско качувачкиот клуб АСТИБО, кој лани учествуваше на Државното првенство и освои 6 први места, а некои натпреварувачи учествуваа и на меѓународни натпревари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles