11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Хил: Србија да воведе санкции на Русија

 Американскиот амбасадор во Белград Кристофер Хил изјави  дека Србија треба да се придружи на западните санкции против Русија, оценувајќи дека е во нејзин интерес бидејќи во тоа се разликуваат ставовите на Белград и Брисел кон Москва. „На злото треба да му се спротивстави, а Европската Унија го прави тоа“, кажа Хил на Генералното собрание на Американската економска комора во Србија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles