15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Хрватска:   97% од лекарите незадоволни

97 отсто од лекарите  во Хрватска се незадоволни од нивниот статус во Законот за работни односи, покажува истражувањето спроведено од медицински организации на повеќе од 14.000 лекари испитаници.  На анкетата одговориле 5.700 лекари, од кои повеќе од 97 отсто се изјасниле дека се незадоволни од статусот во законот за работни односи, а 94 отсто од нив ги поддржале протестните активности.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles