15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Два месеци штипјанец спие во влез од зграда,а деновите ги поминува под отворено небо и на поларни температури.

Два месеци, спалната на штипјанецот Драги Мицов е третиот кат од една од на штипјани познатите црвени згради. Деновитње ги поминува, пред влезот од супер маркетот Кит Го .Без пари и без покрив над глава на поларни температури со она што го има на себе, 67 годишниот Мицов буквално целиот свој живот го поминува на улица.

Станарите од влезот каде е засолништето на Мицов.

Можеби судбината на Драги ќе имала сосем друг правец,ако не се случел инцидент во основното училиште каде свовремено работел како служител.

Станарите и граѓаните кои денеска застанаа да му помогнат на Драган се едногласни. Под итно мора да му се помогтне. Очекуваат надлежните институции да превземат енергични чекори за згрижување на Драги Мицов, бидејќи оваа глетка е под секое хумано достоинство.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles