15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Презентација на дуелно образование во Виница

Во Виница се одржа презентација за придобивките од дуалното образование, како дел од кампањата на МОН „Учи паметно работи стручно“. Преку дијалог помеѓу бизнис секторот, претставници од СОУ “Ванчо Прќе”, Општина Виница и МОН, беа разгледани сите можности за ангажирање на потребните ресурси и идеи за создавање на квалитетен стручен кадар кој во потполност ќе одговара на потребите на пазарот на трудот во општината и регионот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles