15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

14 коло во Втората кошаркарска лига

Викендов се игра 14 коло  во Втората кошаркарска лига. Штипски Соколи 1933 гостува на  КК Куманово. Штипјани ќе играат во недела  во 14 часот во Куманово. Соколи 1933 година ќе имаат тешка задача. Во Втората лига  има  големи изненадувања, лигата е израмнета по квалитет. Но, средбата во Куманово е од  големо значење за штипјани. Штипјани  веќе две години најавуваат Прва лига, премногу ќе биде ако и годинава  не ја реализираат  целтаШтип  е пионер на кошарката, каде  се одиграла и првата кошаркарска средба во  Македонија, првиот државен првак е од Штип, македонската  репрезентација  била  соѕтавена исклучиво од Штипјани.

Средбата во Куманово  ќе ја судат  Антовски, Филиповски, Богески, делегат  Ристовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles