15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Како бубрезите да се спасат од инфекции

Бубрежна инфекција е вид на инфекција на уринарниот тракт која бара итен медицински третман. Ако не се лекува правилно или навреме, инфекцијата може да предизвика трајно оштетување на бубрезите или инфекција опасна по живот.

Симптомите на бубрежна инфекција обично се развиваат многу брзо во рок од неколку часа или денови, а вообичаените симптоми вклучуваат:

Болка и непријатност во долниот дел на грбот или околу гениталиите висока температура морници или треска чувство на слабост замор губење на апетит дијареа болка или чувство на печење при мокрење зголемена потреба за мокрење крв во урината урина со непријатен мирис или заматена боја конфузија кај постарите лица

Кога е неопходно да се оди на лекар?

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles