15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Подвиг на штипските пожарникари. Во Турција спасија 35 годишна жена по 6 дена од земјотресот

Штипските пожарникари направија подвиг и по 6 дена поминати под урнатини спасија 35 годишна жена во градот Адиаман.

Она што таму се случува е страшно, а гледката е уште пострашна, вели Коцев.

Спасувањето и потрагата продолжуваат и понатаму затоа што се претпоставува дека во зградата на која работат нашите пожарникари имало над 100 лица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles