15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Уапсени се  10 лица од Штип и регионот. Пронајдено е оружје, дрога и муниција

10 лица од Штип и Регионот се уапсени  во акцијата која СВР Штио ја спровело во последните 48 часа. Кај нив  е пронајдена дрога, оружје и муниција и против сите нив ке се поднесе соодветна  пријава. Пртресите се извршени во куки, станови, викендици , автомобили и други локации,  соопшти портпаролот на МВР. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles