15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата од полноќ најави Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 0,50 ден/лит. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ се зголемува за 0,50 ден/лит. Според ова цените ќе бидат следни: ЕУРОСУПЕР БС – 95 81,5 ден/л, ЕУРОСУПЕР БС – 98 83,5 ден/л. Додека пак ЕУРОДИЗЕЛ– 76,5 ден/л. Екстра лесното масло останува со истата цена од 75 ден/л.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles