21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Одбојкарски куп на Македонија

Жрепката  за  четртфиналето  на Одбојкарскиот Куп на Македонија за штипскикте екипи одреди нивно гостување. Утре   женската   екипа на  Младост  УГД гостува на   Наковски Волеј во   Струмица,   додека машката екипа на Штип УГД ќе игра со домаќинот Борец  во  Велес.Донроупатените во актуелните прилики велат дека домашните екипи се фаворити  во овие средби. За подсетување, во  четвртфиналето се игра само по една средба .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles