15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Повеќе од 3 милиони евра за капитални проекти,најавува штипјскиот градоначалник Иван Јорданов

Повеќе од 3 милиони евра од Буџетот на о. Штип се издвоени за капитални проекти, најави денес штипскиот градоначалник Иван Јорданов.

Меѓу проектите најбројни се асфалтирања на улици со кои ќе се опфатат сите населби и населени места во општината.

Најавени се и повеќе капитални проекти кои жителите на општина Штип ги очекуваат оддамна, но за нив средства до сега не беа најдени.

Меѓу останатите проекти најавена е изградбата на булеварот Партизанска, воведување на линиски превоз, како и ново кино.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles