12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Љубов засекогаш.Димкови слават 60г. брак каков што посакувале.

Со песна во миговите кога било весело,но и многу тешко Марија и Стојан Димков поминаа долги но за нив незаборавни и среќни 60г.брак. Во сега далечната 1963 година,тогаш 21г. Стојан Димков ја побара раката на жената која засекогаш му го освои срцето, Марија Николова. Без да размислува ниту момент,Марија му возврати и за нив започна брачното патување.

Но, пред тие да си ветат љубов и почит засекогаш, нивните очи велат тие кажаа се однапред.

Што потоа се случуваше во нивниот живот.

Освен разбирањето и љубовта,нив ги краси,голема упорност ,работливост,но и секогаш присутниот во куќата неодолив глас на Марија. Создале се за сега да бидат среќни родители, но и баба и дедо

Иако годините на број се прилично, Стојан и Марија сеуште подеднакво сега се блиски и попотребни од било кога.

По 60г. брак, остана ли во нивните животи нешто не речено и не завршено.

Денес вака долговечни бракови има се помалку,а причините се познати.Што Димкови порачуваат на младите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles