15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Кочани: 60-тина компании дел од дуалното образование

Шеесетина компании се вклучени во концептот за дуално образование во средните училишта во Кочани. Во моментот 27 приватни компании имаат склучено договор за соработка со СОУ „Љупчо Сантов“, 17 со СОУ „Гошо Викентиев“, а уште 17 стопански субјекти доставија барања и ќе се вклучат во процесот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles