12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Бугарија: За изборит пријавени 18  партии

За предвремените парламентарни избори на 2 април се пријавени  18 партии и осум коалиции. До 25 февруари ќе можат да го променат составот или имињата. Од овој петок до крајот на месецот е периодот во кој ќе се запишуваат листите во регионалните изборни комисии. Изборната кампања започнува на 3 март.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles