15.5 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

ЕБОР: Растот на македонскиот БДП 2 %

Европската банка за обнова и развој ги ажурираше своите економски прогнози. Проценката за 2023 година, е намалена за 0,3 насто, во однос на последниот извештај од септември лани. Растот на БДП за Македонија годинава ќе биде 2 отсто, а во наредната 3 проценти, известуваат од ЕБОР.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles