20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Ветерените на КК „Астибо“ на меѓународен турнир

Ветераните  на  КК „Астибо“ учествуваат на Меѓународниот кошаркарски турнир  на ветерани во Златибор,Србија.Штипските кошаркари во првата средба од екипата на БАР, ЦРНА ГОРА, загубија  со 63 -56. Според зборовите  на капитенот  Томче Томев, штиската екипа прикажала добра игра, следна средба на штипјани е со ветераните на домаќинот Требиње од истоимениот град домаќин на турнирот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles