20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Радовишанец запрепастен. ЕВН на влезот од куќата  му постави касета за струјомери

ЕВН поставила касета за струјомери точно на средината од влезот на куќата на радовишанецот Миле Димитров.Отогаш Димитров до својот двор нема пристап ниту пак може да постави порта.

Веднаш од поставувањето тој реагирал кај изведувачот,и кај ЕВН Струмица,но не добил одговор.  

Сега Миле не знае што да прави,бидејќи ваковото решение на ЕВН на него му прави голем проблем. Од ЕВН за случајот велат

„ Запознати сме со проблемот на улицата Видео Смилевски Бато во новата населба Куклевица во Радовиш. Екипа од ЕВН Струмица во вторник 21 овој месец ќе излезе на увид да ја опсервира фактичката состојба,за потем да донесе адекватно решение“, информираат од Електродистрибуција

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles