15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

ЦКП: Бизнисите –  клучни за заштита на околината

Кога станува збор за заштита на животната средина, намалувањето на јаглеродниот отпечаток и ефикасното користење на природните ресурси, бизнисите имаат клучна улога, истакнаа од Центарот за климатски промени. Според нив, тие значајно влијаат врз состојбата на животната средина, но и имаат можност за создавање и примена на иновативни решенија за промена на континуираното уништување на екосистемот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles