12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Грција проверува  64.000 згради од земјотреси

Грција одлучи да провери околу 64.000 згради поради опасност од земјотреси. Весникот „Катимерини“ објави дека ваквата одлука била донесена на неодамна одржаниот состанок со кој претседавал премиерот Киријакос Моцотакис. Според извештајот, приоритет ќе имаат 30.000 локации, вклучувајќи плоштади, болници и училишта.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles