21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Започна сирната и проштална седмица

Започна сирната и проштална седмица, седмицата пред големиот Велигденски пост. во тие денови не се јаде месо, туку се јадат млеко и јајца и продукти што ги содржат.

Недела на проштевањето – Седмицата завршува со неделата во која луѓето си проштеваат едни на други.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles