11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

Србија: ЕУ ќе донира 600 мил. евра за пругата Белград-Ниш

Договорот за реконструкција на пругата Белград-Ниш, кој ќе биде финансиран со донацијата на Европската унија од околу 600 милиони евра, ќе биде потпишан на крајот на февруари, објавуваат српските медиуми. Донацијата на ЕУ за реконструкција на железницата е најголемиот единствен грант за проекти што Србија ги добила од ЕУ. Договорот за реконструкција на пругата, кој ќе чини вкупно 2,2 милијарди евра, ќе биде потпишан на крајот на февруари, а на настанот ќе присуствуваат и претставници на државниот врв и Оливер Вархеи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles