15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Откажан штрајкот на независниот синдикат

Независниот синдикат на државна администрација денеска соопшти дека нема да организира, ниту пак ќе учествува во протест или штрајк, бидејќи е исполнето барањето за исплата на плата за јануари за здравствените работници. Претставници на Синдикатот вчера на прес-конференција најавија дека ќе поднесат кривична пријава против „лицата кои го довеле Фондот за здравствено осигурување во ваква ситуација“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles