21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Свети Николе со рекордна реализација на буџетот и со  над 70 % реализирана програма. Веќе се прават проекти за 2024-та

Општина Свети Николе, минатата година ја заврши со рекордна реализација на буџетот со над 85 % што не било од формирањето на општината, а веќе со полна пареа се работи на реализација на проекти и оваа година.

Ова денес го истакна градоначалникот Дејан Владев, при увид во реконструкцијата на 4 улици во централното градско подрачје, направен со партискиот лидер Христијан Микцоски.

Градоначалниците на ВМРО покажаа како се работи и како се сакаат сопствените општини. Конкретно, Владев е пример за посветеност и во Свети Николе , веќе се резлизирани 70 % од ветеното, истакна Мицкоски.

Градоначалникот Владев, најави засилена динамика на работа и за периодот што следи, со конкретни активности.

Посетата на Мицкоски на Св. Николе е во  рамките на активноста „Промените на дело“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles