21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Калиманци порибено со  300 кг крап

Со 300 кг крап или  околу 2.000 полово зрели единки се изврши порибување на езерото Калиманци кај М. Каменица. Порибувањето ќе допринесе за зголемување на рибниот фонд во езерото и истото ќе ја зголеми атрактивноста на езерото за рекреативен риболов. Оваа година преку ангажман на експерти, Општина Македонска Каменица  и Риболовното друштво  “Шаран” ќе се започне со редовна контрола на квалитетот на водата и на рибниот фонд.  

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles