15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Повреден уште еден рудар во рудник Злетово

Уште еден рудар од рудникот  во пробиштип завршил во Итната медицинска помош, кака последица на повреди здобиени додека ги извршувал своите работни задачи. Повреден е 33-годишен рудар од Злетово, кај кого лекарскиот преглед констатирал тешки телесни повреди. Случајот го истражува полицијата и трудов инспектор. За кратко време, ова е втор  случај на повреден рудар во оовј рудник.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles