15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Трговците не простуваат. Цените на портокалита за Прочка и оваа година повисоки

Цените на неизбежниот синоним на проштевањето – портокалот пред оваа Прочка повторно се покачени. Денес на штипскиот пазар нив ги имаше во доволни количини, а трговците пред утрешниот пазарен ден тврдат дека нови покачувања нема да има

Колкава, сепак е можност да утре тровците да се предомислат е неизвесно , бидејќи тровците често уеат да кажат дека секој ден има нов почеок.

Минатонеделните цени беа од 30 до 40 денари, додека веќе сега тие се продаваат по цена и до 60 денари за килограм.

Утрешниот пазарен ден, вообичаено, е рекорден по продажба на портокали,  па бидејќи во проект секое семејство купува по неколку килограми.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles