15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

ХК: Амнестија за прекршување на полициски час

Хелсиншкиот комитет за човекови права и Македонското здружение на млади правници апелираат итно да се донесе Законот за амнестија, кој особено е значаен за лицата од ранливите категории, а кои се осудени за прекршување на полицискиот час за време на пандемија. Со измените, затворските и парични казни ќе им се замент со условни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles