12.2 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

БиХ: Кајганиќ: Доплома може да се купи и на бензиска

Главниот обвинител на Босна и Херцеговина, Миланко Кајганиќ денеска изјави дека акцијата „Кластер“, спроведена поради издавање лажни дипломи на неколку приватни универзитети во земјата покажала дека диплома може да се купи на бензинска пумпа. „Фактот дека диплома може да се купи на бензинска пумпа говори дека инспекциските органи не си ја вршат својата работа“, изјави Кајганиќ за новинарите во Сараево.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles