21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Кинескиот амбасадор ќе го промовира Зрновци во Кина

Кинескиот амбасадор , денес од Зрновци најави дека ќе вложи максимум напори , најмалата општина од Истокот да ја промовира во Кина.

Ова за Зрновци е одлична можност и планови за соработка, таму веќе се кројат.

Кинескиот амбасадор е добар познавач на економските прилики и можности на регионот. Прошетал и видел се, но одредени македонск производи, особено го одушевиле.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles