15.9 C
New York
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

На 11 март почнува пролетниот дел  во Супер женската ракометна лига

На 11 март почнува и пролетниот дел во  Супер лигата во ракомет ,женска конкуренција. Екипата на  Астибо ќе се натпреварува во Втората фаза во плеј аутот, со уште шест екипи. Во првото пролетно коло , на 11 март, Астибо гостува на Шампион во Скопје.Штипјанки ќе се обидат да постигнат што подобри резултати во плеј аутот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,874FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles